Przejdź do treści
Wczytuję...
25lut

Jakie prawa przysługują pracownikowi z orzeczeniem o niepełnosprawności?

  • orzeczenie o niepełnosprawności a praca

Osoby z niepełnosprawnością, nie różnią się niczym od osób bez niej, pod względem wartości. Tak samo jak inni czują, myślą oraz pragną być postrzegani jako równi. Ich wady wrodzone lub te nabyte, na przykład w nieszczęśliwym wypadku, nie lokują ich niżej od osób bez takich wad. Bardzo mało mówi się o zatrudnianiu oraz traktowaniu osób niepełnosprawnych przez pracodawców. Jest to swego rodzaju temat tabu, o którym wiedzą tylko osoby, których bezpośrednio on dotyczy. Jakie prawa oraz jakie  przywileje posiada osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności?

24lut

1% procent podatku- nieoceniona pomoc potrzebującym

  • 1% podatku

Początek roku to czas, w którym każdy obywatel Polski rozlicza się z  podatków, potocznie zwanych “pitami”. Zaszywamy się w kącie z toną papierów, rozmaitymi rubryczkami oraz tabelami. Większość z nas wypełnia te roczne podsumowanie samemu, inni wolą powierzyć dokumenty specjalnym firmom, które zrobią to za nich. Istnieją dwa rodzaje rozliczeń. Rozliczenie PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych, które nie posiadają własnej działalności.

24lut

Kogo wspomoże, a komu odbierze - podatek od reklamy

  • reklama od podatku

Podatki płaci każdy z nas. Płacą zarówno osoby fizyczne jak i wielkie korporacje, mające pod sobą wiele mniejszych firm, które również muszą je płacić. Założeniem nowego projektu rządowego, dotyczącego nowych stawek podatków odprowadzanych od reklam w mediach, jest przekazanie uzbieranych pieniędzy na, między innymi, Narodowy Fundusz Zdrowia. Brzmi uczciwie? W tym artykule dowiecie się, skąd z jednej strony oburzenie oraz masowe protesty przeciw wprowadzeniu tego podatku, a z drugiej grono entuzjastów, pełne poparcia dla nowego projektu.

24lut

12 pomysłów na biznes

  • pomysły na działalność gospodarczą

Zastanawiasz się nad założeniem firmy, ale nie masz pomysłu czym możesz się zajmować? Pomyśl czego nie ma w twojej okolicy, a warto żeby się tam znalazło. Czy może znajomi, rodzina wspominają, że czegoś brakuje w twoim mieście. Słuchaj ludzi, obserwuj otoczenie i wyciągaj wnioski. Poniżej znajdziesz wiele pomysłów na firmę, może któryś cię zainteresuje.

23lut

Freelancing. Czy warto zainwestować w niezależność?

  • freelancer

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii komputerowej, Internetowi oraz łatwości w przemieszczaniu się po świecie za pomocą samolotów, promów czy samochodów, dostaliśmy do rąk narzędzia, które otwierają przed nami całkowicie nowe możliwości oraz style życia. Jednym z nietypowych, aczkolwiek coraz bardziej popularnych sposobów na zarobek stał się freelancing. Kim jest freelancer, jak prawnie wygląda jego praca oraz czy jest to droga dla każdego?

17lut

Jak zawiesić działalność gospodarczą?

  • zawieszona działalność

Przedsiębiorcy miewają gorszy czas w swoim biznesie, czy to przez brak klientów, zdrowie, inną perspektywę pracy, a obecnie także przez pandemię. Zdarza się tak, że trzeba zawiesić swoją działalność na jakiś czas. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to dobrze trafiłeś. Z artykułu dowiesz się jak przejść przez procedurę zawieszania działalności, jakie ma to plusy i minusy - zapraszamy do czytania!

17lut

Artyści – jakie podatki muszą płacić?

  • artyści i podatki

Artyści czy twórcy sztuki w szerokim tego słowa znaczeniu zobowiązani są – jak wszyscy – do płacenia podatków. Mają oni jednak prawo do skorzystania z ulgi podatkowej – mogą zastosować 50-proc. koszty uzyskania przychodów. W tym artykule wyjaśniamy, komu dokładnie przysługuje zniżka i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać.

17lut

Na czym polega opłata klimatyczna?

  • opłata klimatyczna

Opłata klimatyczna to fraza ostatnio dosyć często używana w kontekście ofert hoteli, czy pensjonatów położonych w atrakcyjnie z krajobrazowego punku widzenia miejscach. Kto jest zobowiązany do opłaty klimatycznej? Ile wynosi? Dziś postaramy się rozwinąć wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

17lut

Na czym polega spółka akcyjna?

  • spółka akcyjna

Zapewne każdy przedsiębiorca zakładający nową działalność gospodarczą zastanawia się, jaki rodzaj formy prawnej będzie w danym przypadku najlepszy. Jest to decyzja trudna, ponieważ każda z nich obarczona jest pewnymi wadami. W tym artykule postaramy się pokrótce przedstawić charakterystykę jednej z form działalności, jaką jest spółka akcyjna, poznamy ją zarówno z tej lepszej, jak i gorszej strony.