Przejdź do treści
Wczytuję...

Głową każdej firmy jest jej zarząd, siłą napędową zgrany zespół a kręgosłupem dział księgowy. Mówiąc wprost - w dużej mierze na nim spoczywa odpowiedzialność za jedną z najważniejszych sfer w każdej firmie: finanse. W Sothori codziennie spełniamy to ważne i odpowiedzialne zadanie, zajmując się rozliczaniem i rachunkami naszych Klientów. Terminowa i rzetelna obsługa finansowa i kadrowo - płacowa to podstawa każdego przedsiębiorstwa. Jeśli do tych słów dodamy znajomość bieżących przepisów, przysługujących ulg podatkowych i doświadczenie, śmiało możemy się pod nimi podpisać.

Zajmujemy się obsługą księgową mikro, małych, średnich i dużych firm. Powierzonym nam obowiązkom pomaga nabywana przez lata praktyki fachowa wiedza i doświadczenie, zdobyte w czasie czasem żmudnej, ale satysfakcjonującej pracy. Pomagamy zarówno nowym osobom, które pojawiają sią w grupie przedsiębiorców i zakładają własną działalność jak i tym już bardziej doświadczonym. Doradzamy zarówno w kwestiach prawnych i podatkowych. Służymy naszą wiedzą osobom zakładającym spółki, prowadzimy pełną księgowość przedsiębiorcom, którzy rozwinęli biznesowe skrzydła. Pomagamy także w sprawach trudnych, związanych z wyprowadzaniem zaległości w myśl zasady, że z czasem, stopniowo i konsekwentnie, można zażegnać każdy wewnątrzfirmowy kryzys.

W tym możemy służyć

Przedsiębiorcy, którzy poważnie traktują swój biznes wiedzą, jak ważne funkcje w każdej firmie pełni dział księgowy. Jego głównym i najważniejszym zadaniem jest szeroko pojęta, fachowa pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu całego wewnętrznego mechanizmu rozliczeniowo - finansowego. Zespół Sohtori, świadczący usługi zewnętrznej obsługi księgowej, czuwa nad prawidłowym obiegiem i rozliczaniem dokumentów finansowych i towarowych, takich jak: faktury, rachunki, dokumenty magazynowe (w przypadku większych przedsiębiorców). Do naszych zadań należy prowadzenie dokumentacji przedsiębiorstwa, zgodnie ze stanem faktycznym, takiej jak:

  • zakładanie i prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • ewidencjonowanie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy, sprawozdań statystycznych i innych.

Kwestie księgowe jakimi się zajmujemy, dotyczą wszystkich kwestii, wymaganych w pełnej księgowości. Chodzi zarówno prawidłowe grupowanie i porządkowanie faktur, terminowe rozliczanie się z kontrahentami, urzędami (Urząd Skarbowy, ZUS), sporządzanie JPK, czuwanie nad prawidłowym i sprawnym obiegiem dokumentów rozliczeniowych w firmie. W ramach współpracy zajmujemy się sporządzaniem i składaniem deklaracji podatkowych (VAT, PIT, CIT).

Poza kwestiami związanymi z dokumentacją finansową, prowadzimy także doradztwo podatkowe. Pracujemy na co dzień bazując na aktualnych przepisach, dzięki czemu możemy szybko reagować na wprowadzane zmiany. Podchodzimy do naszych obowiązków odpowiedzialnie, z pełną świadomością konsekwencji naszych działań. Wiemy jak ważna, zwłaszcza w kwestiach rozliczeniowych, jest rzetelność i terminowość. Pracujemy na rzecz naszych Klientów w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy zostać obsłużeni.

Zalety zewnętrznej obsługi księgowej

Powierzenie spraw rachunkowych i rozliczeniowych naszemu zespołowi, to krok do sprawniejszej i bardziej ekonomicznej obsługi księgowej. Ogromną zaletą zewnętrznej księgowości jest oszczędność miejsca i etatów. Nie trzeba zatrudniać osób do działu księgowego, tym bardziej organizować im miejsca do pracy. Outsourcing specjalistów, także między innymi z branży księgowej, od lat staje się coraz bardziej popularnym sposobem na firmowy dział księgowy. Nie ma znaczenia czy są to nowi na rynku właściciele działalności gospodarczych czy szefowie od lat zakorzenieni w biznesie. Prowadzimy pełną księgowość małych i dużych firm a do wieloletniego doświadczenia z każdym dniem dokładamy nowe, praktyczne umiejętności i zagadnienia.