Przejdź do treści
Wczytuję...

Podejmując decyzję o otworzeniu własnego biznesu, przyjdzie nam stanąć przed ważnym wyborem dotyczącym formy prowadzenia działalności gospodarczej. Od tej decyzji zależeć będzie sposób rozliczania podatku oraz zarządzania firmą. Założenie spółki wiąże się z większą ilością formalności niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, ale ma też i swoje liczne zalety.

Decydując się na założenie spółki, należy jednak wiedzieć, że przygotowanie i skompletowanie dokumentów jest zajęciem czasochłonnym, a każde przeoczenie znacznie opóźni ten proces. Czas to pieniądz, zatem aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień, warto zaufać specjalistom, których wiedza i doświadczenie usprawnią proces zakładania działalności gospodarczej w formie spółki.

Rodzaje spółek

Oferujemy kompleksową pomoc przy wyborze, założeniu i rejestracji spółek różnego rodzaju. Wyjaśnimy jakie wady i zalety wiążą się z założeniem m.in.:

  • spółki jawnej
  • spółki cywilnej
  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
  • spółki partnerskiej
  • spółki komandytowej
  • spółki akcyjnej

Założenie spółki cywilnej:

Ze względu na swoją prostotę, spółka cywilna jest najłatwiejsza i najszybsza do zawarcia. Jeżeli planujesz prowadzić działalność gospodarczą przez krótki czas, zawarcie spółki cywilnej jest trafną decyzją, gdyż jej rozwiązanie jest równie łatwe jak jej założenie. Kolejną jej zaletą jest brak konieczności posiadania kapitału początkowego. Nie jest ona jednak idealnym rozwiązaniem, jeżeli planujesz prowadzić biznes o wysokim nakładzie finansowym i dużym ryzyku niepowodzenia. Wspólnicy spółki cywilnej odpowiadają całym swoim majątkiem w razie powstania długów.

Założenie spółki jawnej:

Przy założeniu spółki jawnej nie potrzebujesz kapitału początkowego. Wkład włożony do spółki przez wspólników, nie musi być finansowy. Spółka jawna (podobnie jak spółka cywilna) jest typem działalności, który nadaje się raczej do niewielkich przedsięwzięć, gdyż jej forma nie chroni ewentualnym ryzykiem.

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:

Sp. z o.o jest najchętniej wybieraną spółką przez Polaków. Spółka ta różni się od wyżej wymienionych form działalności. Posiada własną osobowość prawną, czyli jest odrębna od jej założycieli. Funkcjonowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością regulują przepisy kodeksu spółek handlowych. Największym jej plusem jest właśnie ograniczona odpowiedzialność wspólników za długi spółki - do wysokości wniesionych wkładów. Każdy z udziałowców w razie dużych długów nie odpowiada własnym majątkiem. Aby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością potrzebny jest kapitał początkowy wysokości 5000 zł. Wybranie tej formy działalności gospodarczej wydaje się dużo bardziej atrakcyjne, jednak wiąże się z dopełnieniem wielu formalności i spełnienia pewnych wymogów. Potrzebne jest również prowadzenie pełnej księgowości.

Czym się zajmiemy?

Jeżeli po tym krótkim przedstawieniu, tylko niektórych z twoich możliwości, ciągle nie wiesz na która spółkę się zdecydować – nic dziwnego. Wybór nie jest ani prosty, ani oczywisty. Wybierając nasze biuro, pomożemy Ci nie tylko w wyborze odpowiedniego modelu prowadzenia działalności gospodarczej.

  • Doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania podatkowego dla twojej firmy
  • Wyjaśnimy w klarowny sposób działanie systemu podatkowego danej spółki
  • Sporządzimy umowę spółki
  • Zajmiemy się dokumentacją do Krajowego Rejestru Sądowego
  • Złożymy wnioski o wydaniu REGON i NIP
  • Załatwimy kwestie notarialne

Zapewnimy Ci nasze pełne wsparcie w procesie rejestracji spółki i przeprowadzimy cię przez cały proces. Nie będziesz musiał/musiała tracić czasu na poszukiwaniu aktualnych informacji na temat procesów związanych z powołaniem do życia swojej spółki.