Przejdź do treści
Wczytuję...

Sohtori

Firma powstała w momencie gdy odbiłem się od kolejnych drzwi, od kolejnego biura rachunkowego. Prowadziłem w tamtym czasie jednoosobową działalność oraz kilka spółek. Z pewnych względów każda z działalności prowadzona była przez inne biuro rachunkowe. Szukałem najlepszego. Szukałem najlepszego rozwiązania. Prowadziłem cały szereg różnych działalności - pod każdą firmą po kilka. Importowałem, produkowałem, wykonywałem bardzo zróżnicowane usługi. Marzyłem o rozwoju, o uzyskiwaniu zdolności kredytowej, o zapewnieniu moim przedsięwzięciom płynności finansowej, a moim załogom bezpieczeństwa finansowego. Poświęciłem bardzo dużo czasu aby zrozumieć pewne procesy, zrozumieć jak powinien wyglądać rozwój firmy - zwłaszcza w przypadku budowania marki i zwłaszcza w przypadku pełnej księgowości. Uświadomiłem też sobie, że bez odpowiedniego wsparcia księgowego oraz bez odpowiedniego rozumienia procesów księgowych - nie ma możliwości stworzenia przedsiębiorstwa z prawdziwego zdarzenia... 

Po licznych porażkach, konfliktach i nieporozumieniach związanych ze współpracą z biurami rachunkowymi - postanowiłem - stworzę własne biuro rachunkowe, które w pierwszej kolejności przejmie wszystkie moje firmy, spółki - a następnie stanie wyjdzie z unikalną ofertą na szerokie wody. Od początku przewidywałem tylko i wyłącznie biuro o rozmachu międzynarodowym - mocno zorientowane zarówno na wschód jak i zachód. Sam biegle posługuję się językiem rosyjskim, posiadam wiele kontaktów w Rosji, w krajach byłego ZSRR i wiele zapytań związanych z prowadzeniem działalności opartych na współpracy międzynarodowej. 

Sohtori - to w języku tadżyckim - struktura. Mój ojciec żył, wychowywał się w Tadżykistanie. Moja struktura ma stać się kompleksową instytucją zdolną rozwiązać każdy problem w zakresie finansów, strategii, księgowości, kadr, zatrudnienia - w tym zatrudnienia cudzoziemców, ale również prawa - w tym prawa cywilnego. Moja struktura ma zapewnić bezpieczeństwo każdemu, kto zapuka do naszych drzwi - niezależnie od skali jego działalności, kraju pochodzenia, języka i planów na przyszłość. Myśląc o przyszłości warto zastanowić się, zaplanować, pomyśleć przez moment nad tym - jakie działania przedsięwziąć aby uzyskać najlepszy efekt. Z każdym z naszych Klientów usiądziemy i zastanowimy się nad tym... A przecież działalność w obszarze finansów to daleko nie jest nasz jedyny kierunek... Moje firmy zajmują się m.in. serwisem elektroniki, odzyskiwaniem danych, sprzedażą internetową, gastronomią (restauracja, catering - w wielku kierunkach kulinarnych - kuchnia Azji Centralnej, Kaukazu, pierogi, sushi, steki), produkcją chemiczną, działalnością sportową (zapaśniczy klub sportowy, również z grupą wyczynową). Jestem absolutnie biegły w marketingu i sprzedaży - w tym zwłaszcza w nowoczesnych metodach związanych z marketingiem internetowym, tworzeniem sklepów internetowych, tworzeniem stron firmowych, portali. 

 

Świadczymy kompleksowe usługi rachunkowe na najwyższym poziomie. Nie jesteśmy kolejnym zwykłym biurem rachunkowym. Jesteśmy firmą doradczą, oferującą kompleksowe usługi - zarówno w zakresie prowadzenia każdego rodzaju księgowości, jak również oferującą praktyczne porady w zakresie rozwiązywania problemów podatkowych, optymalizacji.

Firma została stworzona przez praktyków biznesu - z myślą o praktykach. Stworzona została jako odpowiedź na ogromną lukę panująca na rynku - wynikającą z wylewu biur rachunkowych zakładanych przez księgowych nie posiadających zielonego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, nie posiadających kompletnie zrozumienia dla problemów związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Iwo Czerniawski