Przejdź do treści
Wczytuję...

Działalność nierejestrowana jak nazwa wskazuje nie wymaga rejestracji. Może wykonywać ją osoba fizyczna. Przychód, który można osiągnąć miesięcznie nie może być większy od połowy krajowej płacy minimalnej – w tym roku jest to 1400 zł. To taka swego rodzaju „próba generalna” przez zarejestrowaniem działalności gospodarczej lub spółki. Działalność można wykonywać np. z domu, co w dobie pandemii może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pomysły na prowadzanie działalności nierejestrowanej

1. Biżuteria

Możesz tworzyć naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki i wiele innych. Znajdź styl, który najbardziej ci się podoba, może użyj np. tworzyw z recyklingu lub szkła? W internecie jest dużo inspiracji, jeżeli lubisz prace ręczne to coś dla ciebie. Zrób ładne zdjęcia biżuterii i wystaw swoje dzieła w internecie.

2. Dodatki do wnętrz, rękodzieło

Kolejnym pomysłem na biznes, który można prowadzić w domu jest rękodzieło. Makramy, wyhaftowane obrazy a może nawet malarstwo – jeżeli masz do tego smykałkę, na twoje prace na pewno będzie wielu chętnych. Stylowe wnętrza z ciekawymi dodatkami są teraz w modzie – wykorzystaj to.

3. Szycie ubrań

Dla osób, które mają zdolności krawieckie świetnym pomysłem może być szycie ubrań. Możliwości jest wiele, może być to odzież dla dzieci, dorosłych, wieczorowa, codzienna, sukienki, garnitury. W obecnych czasach warto też dodać do swojej oferty maseczki chroniące przed koronawirusem.  A może umiesz robić na drutach? Wtedy możesz tworzyć czapki, opaski, swetry i wiele innych, pomysłów jest mnóstwo! Obecnie dużo osób poszukuje ubrań wyprodukowanych w Polsce, etycznych i ekologicznych, zrobionych z naturalnych materiałów – pomyśl też o tym.

4. Zaproszenia, projekty z papieru

Piękne zaproszenia, winietki, papeteria – brzmi jak dobry plan na biznes. Wiele osób szuka tego typu rzeczy na uroczystości typu ślub, chrzciny czy też akcje firmowe. Ciekawe papierowe projekty w indywidualnym stylu na pewno będą miały swoich zwolenników! Pomyśl też o dodatkach, których mogą poszukiwać te same osoby, np. małe zapachowe świece, kosze prezentowe, zestawy na różne okazje.

5. Grafika

Jeżeli interesuje cię grafika komputerowa możesz spróbować sił w sprzedaży swoich projektów. Możesz tworzyć dla klientów np. logo, banery reklamowe, obrazki do e-booków itd. Coraz więcej firm przenosi działania do internetu i potrzebują oprawy wizualnej dla swych stron. Ucz się na kursach np. internetowych, twórz portfolio i reklamuj się – to może się udać!

6. Fotografia

Profesja, która była, jest i będzie potrzebna. W internecie jest dużo porad i kursów, więc jeżeli jeszcze nie umiesz robić zdjęć, to nic nie stoi na przeszkodzie aby nauczyć się czegoś nowego. Na rynku jest wiele fotografów, trzeba więc wykazać się kreatywnością, indywidualnym stylem i podejściem do klienta – wtedy masz większe szanse na sukces. Możesz robić zdjęcia na przyjęciach, weselach, rodzinom z dziećmi, parom, kobietom. Opcji jest dużo, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

7. Słodkie wypieki

Pieczenie to dobry sposób na biznes. Coraz częściej klienci poszukują wymyślnych tortów, pięknych babeczek na spotkania biznesowe czy też smacznych ciast na domowe przyjęcia. Pomyśl nad motywem przewodnim twoich wypieków, może będziesz dekorować je jadalnymi kwiatami lub kolorowym lukrem? Rób im piękne fotografie i pokazuj innym, a na pewno znajdą się chętni by je kupić.

8. Dietetyka

Jeżeli masz stosowne wykształcenie, kursy, ale nie pracujesz jeszcze w tej branży to idealna sytuacja by spróbować swoich sił w prowadzeniu działalności nierejestrowanej. A jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś z tą dziedziną styczności może warto zapisać się na szkolenie? Będąc dietetykiem możesz układać diety, plany treningowe, prowadzić też kanał na YouTube, gdzie będziesz nagrywać swoje najlepsze przepisy. Wiele osób jest teraz zainteresowanych zdrowym odżywianiem i stylem życia czy też odchudzaniem.

Dla kogo?

Działalność nierejestrowana jest świetnym pomysłem na początek, gdy chcesz sprawdzić czy twoja koncepcja na biznes jest dobra. To też super sposób by trochę dorobić do swojej pensji. Możesz legalnie zarabiać, testować różne rozwiązania, budować swoją markę, pozyskiwać klientów na różny sposób. Jeżeli się nie powiedzie to unikniesz kosztów rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej oraz wielu formalności. Natomiast gdy twój plan się uda i limit przychodów przestanie być możliwy do spełnienia możesz pomyśleć o zarejestrowaniu swojej działalności, pracy na większą skalę oraz rozwijaniu swojej firmy.

Karolina

Leave a Comment