Przejdź do treści
Wczytuję...

Zastanawiasz się nad założeniem firmy, ale nie masz pomysłu czym możesz się zajmować? Pomyśl czego nie ma w twojej okolicy, a warto żeby się tam znalazło. Czy może znajomi, rodzina wspominają, że czegoś brakuje w twoim mieście. Słuchaj ludzi, obserwuj otoczenie i wyciągaj wnioski. Poniżej znajdziesz wiele pomysłów na firmę, może któryś cię zainteresuje.

1. Ekologiczne produkty

Możesz mieć etyczną markę, zajmującą się sprzedażą produktów, które powstały w zgodzie z planetą. Aktualnie jest to nieustająco popularny temat, rośnie świadomość dbania o środowisko i ludzie potrzebują produktów z trwałych materiałów lub takich, które łatwo poddają się recyklingowi. Dla przykładu mogą być to woreczki na zakupy, bambusowe słomki, naturalne kosmetyki w szkle i wiele innych.

2. Odnawianie mebli

Ta opcja łączy się to trochę z pierwszym punktem, ponieważ pomaga w dbaniu o planetę. Okazuje się, że nie trzeba wyrzucać tego, co już się trochę zniszczyło lub znudziło. Można to ciekawie odnowić, zmienić. Istnieje mnóstwo technik przerabiania mebli, to bardzo ciekawe i twórcze zajęcie.

3. Rękodzieło

A może będziesz wytwarzać coś ręcznie? Oryginalne i własnoręcznie zrobione rzeczy są zawsze chętnie kupowane. Mogą to być makramy, obrazy, biżuteria, naczynia, malowane talerze, kubki itd. Jeżeli masz zdolności manualne to będzie świetny pomysł, przejrzyj internet szukając inspiracji i działaj!

4. Salon fryzjerski lub kosmetyczny

Konkurencja jest duża, ale także zapotrzebowanie jest ogromne. Wiele osób potrzebuje regularnie korzystać z usług kosmetyczki czy też obciąć, zafarbować włosy. Coraz bardziej popularne stają się też zabiegi pielęgnacyjne. Stale przybywa nowych technik i produktów, klienci śledzą trendy i chcą korzystać z usług najlepszych specjalistów. Wyjdź naprzeciw ich oczekiwaniom!

5. Marka odzieżowa

Piękne ubrania z naturalnych materiałów przyciągają wzrok wielu osób. Postaw na transparentność i otwarcie informuj klientów o każdym etapie produkcji, a na pewno będziesz miał wielu chętnych na zakup. Pomysłów jest wiele, mogą to być ubrania dla kobiet – sukienki, stroje kąpielowe, albo odzież dla dzieci w ciekawe wzory. Zastanów się też nad np. wełnianymi dodatkami, typu opaski, szaliki.

6. Trener personalny

Jeżeli lubisz sport to coś dla ciebie. Połączysz przyjemne z pożytecznym prowadząc treningi dla innych osób. Dodatkowo możesz szkolić się w kierunku dietetyki i wzbogacić ofertę o przygotowywanie diet dla swoich podopiecznych. Dbanie o ciało i zdrowe nawyki żywieniowe jest coraz bardziej popularne – korzystaj z tego!

7. Fotograf

Ten zawód otwiera wiele możliwości – sesje rodzinne, śluby, fotografowanie nieruchomości, imprez, dzieci, sesje buduarowe. Możesz także wynajmować fotobudkę lub stworzyć własne studio. W internecie znajdziesz masę porad jak zostać fotografem. Stwórz portfolio i ogłaszaj się w wielu miejscach a na pewno się uda.

8. Projektowanie wnętrz

A może interesuje cię architektura i wnętrza? Projektowanie wnętrz to bardzo ciekawa praca, wymagająca dużego wyczucia stylu i wiedzy. Jeżeli nie boisz się wyzwań możesz spróbować wystartować z tego rodzaju działalnością. Wiele osób chce mieć piękne wnętrza ale nie ma czasu i wiedzy jak je zaaranżować – możesz się okazać wtedy pomocny. Warto pomyśleć też o projektowaniu ogrodów.

9. Kawiarnia z kącikiem dla dzieci

Stwórz przestrzeń dla młodych mam gdzie będą mogły w spokoju napić się aromatycznej kawy i zjeść pyszne ciasto, a ich dzieci będą pod okiem animatorki. Lokal podzielony na strefę dla dzieci i dorosłych może być świetnym pomysłem - przemyśl to, może właśnie takiego miejsca brakuje w twojej miejscowości.

10. Agroturystyka

Jeżeli masz malowniczo położoną działkę lub dom i lubisz zwierzęta to agroturystyka może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Taka forma odpoczynku cieszy się coraz większą popularnością. Stwórz biznesplan, oceń co trzeba wyremontować lub zbudować, pomyśl czym możesz zachęcić potencjalnych klientów, może wynajem rowerów, lub miejsce na ognisko? Dodatkowym atutem będzie obcowanie ze zwierzętami np. koniem, alpakami.

11. Foodtruck

Foodtracki cieszą się dużą popularnością. Ich dużym plusem jest mobilność i to, że mogą znaleźć się czy to na festiwalu, na ulicy dużego miasta, czy też nad morzem. Mając taki biznes możesz dodatkowo podróżować. Pomyśl, jakie potrawy się najlepiej sprawdzą i będą łatwe w przygotowaniu na małej przestrzeni.

12. Kwiaciarnia

Kochasz kwiaty i zajmowanie się nimi? Kwiaciarnia jest dobrym pomysłem dla ciebie. Bukiety i dekoracje z kwiatów są potrzebne na wiele okazji np. ślub, walentynki, urodziny, bankiet. Możesz też robić kosze prezentowe, niestandardowe bukiety np. z lizakami oprócz kwiatów. Liczy się dobra koncepcja a klienci na pewno się znajdą.

Pomysłów na biznes jest znacznie więcej, my przedstawiamy tylko przykładowe. Jeżeli masz już dość pracy na etacie działalność gospodarcza może być dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, przed tobą jeszcze masa pracy i formalności, ale początki zawsze są trudne. Satysfakcja z prowadzenia własnej firmy będzie ogromna, także warto spróbować. Część z tych biznesów możesz zacząć prowadzić jako działalność nierejestrowana, aby się sprawdzić. Więcej o tego rodzaju działalności poczytasz w naszych poprzednich artykułach.

Karolina

Leave a Comment